Росія посилила стеження за американськими дипломатами – Держдепартамент СШАПереслідування і стеження за американськими дипломатами у Москві посилилися, повідомляє офіційна представниця Державного департаменту США Елізабет Трюдо.

За її словами, держсекретар США Джон Керрі порушував це питання під час останньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у березні.

«Ми бачимо зростання тиску на дипломатів і ставимося до цього серйозно», –сказала Елізабет Трюдо, додавши, що переслідування з боку російських агентів спецслужб і дорожньої поліції є проблемою упродовж останніх двох років, відколи США запровадили санкції проти Росії за її агресію проти України.

У відповідь представниця російського МЗС Марія Захарова зазначила, що заяви США про випадки тиску на американських дипломатів у Росії негативно впливають на російсько-американські відносини.

«Все це не покращує, а тільки погіршує атмосферу двосторонніх відносин», – заявила Захарова 28 червня.

У січні Вашингтон позбавив п’ятьох з шести почесних консулів Росії вірчих грамот, запровадивши відповідні заходи після переслідування своїх дипломатів. У відповідь МЗС Росії звинуватило США у провокуванні російських дипломатів у Сполучених Штатах та інших країнах.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися у 2014 році, після російської анексії Криму.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: