Геращенко: ДУС надасть квартиру Афанасьєву, звільненому з ув’язнення в РосіїУповноважена президента України з урегулювання конфлікту на Донбасі, віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко заявляє, що Державне управління справами надасть квартиру звільненому з ув’язнення в Росії Геннадію Афанасьєву.

«Зустрілися з Геннадієм Афанасьєвим і пані Ольгою. Говорили про плани на майбутнє. По-перше, вже за пару тижнів родина Афанасьєвих зможе перебратися в квартиру, яку їм надасть ДУС, зараз тривають певні процедурні моменти», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

«Ще в літаку, яким ми мчали з Москви, ми думали про те, що Геннадію фактично немає куди повертатися і тоді відразу Гені і його мамі як тимчасову історію було запропоновано кімнату в одному з відомчих санаторіїв ДУС. Але, звичайно, це дуже добре, що зараз знайшли можливість запропонувати тимчасове окреме житло», – додала вона. 

У Державне управління справами цю інформацію не коментують. 

Напередодні депутати Верховної Ради із міжфракційного об’єднання «Єврооптимісти» звернулися до президента України Петра Порошенка з проханням надати житло звільненим з ув’язнення в Росії українцям Геннадію Афанасьєву і Юрію Солошенку.

Афанасьєв і Солошенко повернулися в Україну з російського ув’язнення 14 червня. Їх обміняли на одеситів-представників ЗМІ – Олену Гліщинську і Віталія Діденка, яких звинувачують у сепаратизмі. Вони були серед організаторів і активних учасників так званої «Народної ради Бессарабії».

У Росії 26-річному Геннадію Афанасьєву інкримінували створення на території Криму терористичного співтовариства і засудили в 2015 році до семи років ув’язнення, а 74-річного Юрія Солошенка засудили до шести років ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 17 червня заявив, що на сьогодні в ув’язненні на території Росії перебувають 12 українців, на території Криму – 16.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: