Спецслужби Казахстану повідомляють про затримання імовірних терористівКомітет національної безпеки Казахстану повідомляє про затримання кількох членів групи, які, за даними спецслужби, планували «терористичні акти з застосуванням саморобних вибухових пристроїв». У оприлюдненій 29 червня заяві йдеться, що один із підозрюваних сам заподіяв собі смерть, підірвавши такий пристрій.

Виступаючи перед журналістами 30 червня, голова Комітету національної безпекиВолодимир Жумаканов сказав, що шість затриманих були салафітами, але додав, що вони не мають жодного зв’язку з тими, хто здійснив смертельну атаку в місті Актобе раніше в цьому місяці.

У тому інциденті близько двох десятків людей, яких влада Казахстану називає прихильниками угруповання «Ісламська держава», напали на магазин зброї та частину національної гвардії, внаслідок чого загинули семеро людей. Сили безпеки вбили тоді 18 нападників.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв визначив нападників в Актобе як салафітів.

Салафіти є прихильниками жорсткої форми сунітського ісламу і не визнають інші гілки ісламу, зокрема, шиїтську та суфійську.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: