Близькосхідний «квартет» закликав Ізраїль припинити будівництво поселеньТак званий близькосхідний квартет закликав Ізраїль припинити будівництво єврейських поселень на окупованих палестинських територіях, а палестинців – припинити заохочувати насильство.

«Квартет», що складається зі Сполучених Штатів Америки, Європейського союзу, ООН і Росії, у звіті щодо можливості поновити близькосхідний мирний процес заявив, що це будівництво в поселеннях, знесення будинків палестинців та конфіскації палестинських земель «постійно підривають життєздатність рішення з двома державами».

За даними звіту, нині в єврейських поселеннях на окупованих територіях живе не менш ніж 570 тисяч ізраїльтян.

Як мовиться в документі, така політика Ізраїлю порушує законні питання про довготривалі наміри цієї країни, які ще ускладнюються через заяви деяких ізраїльських міністрів про те, що ніякої палестинської держави не має бути.

Звіт також закликає Ізраїль і палестинців співпрацювати для деескалації напруженості, виявляти стриманість і утримуватися від провокаційних дій і заяв.

ООН іще 1947 року визначила план поділу тодішньої підмандатної британської Палестини на дві окремі держави, арабську і єврейську. Друга з них, Ізраїль, була проголошена з моменту закінчення британського мандату 1948 року; перша так і не була створена в реальності і наразі після самопроголошення 1988 року існує лише віртуально. За результатами низки арабсько-ізраїльських воєн Ізраїль окупував території, відведені для палестинської держави. За домовленостями з Осло 1993 року Ізраїль поступово передає функції самоврядування Палестинській національній адміністрації. Але водночас Ізраїль продовжує окупацію частини палестинських територій і зберігає й розширює там поселення для своїх громадян.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: