Військові повідомили про 15 обстрілів українських позицій у зоні АТОУ прес-центрі штабу антитерористичної операції, що триває на частині сходу України проти підтримуваних Росією збройних сепаратистів і російських військ, повідомили, що з початку доби і впродовж дня опорні пункти українських сил були обстріляні 15 разів.

Як повідомив речник АТО Олег Сушинський, найбільш неспокійним залишається донецький напрямок, де зафіксовано 11 обстрілів. Тут бойовики двічі з забороненої мінськими домовленостями 122-міліметрової артилерії обстріляли українські позиції поблизу Луганського. Із мінометів калібру 82 міліметри вони стріляли біля Авдіївки та Верхньоторецького. Під вогнем із кулеметів великого калібру, гранатометів та стрілецької зброї опинилися українські сили неподалік Новгородського, Майорська та Зайцева. Також обстріл там вів снайпер противника.

Окрім того, додав речник, на маріупольському напрямку бойовики били зі 120-міліметрових мінометів по Новотроїцькому, зі стрілецької зброї та гранатометів по Широкину та Старогнатівці.

На Луганщині, за його словами, спостерігалося відносне затишшя.

Донецькі сепаратисти ще з самого ранку заявляли, що українські силовики ввечері і вночі випустили 165 мін по їхніх позиціях на околицях Донецька, Ясинуватої, Докучаєвська й Горлівки і в селі Саханка неподалік Маріуполя. Вони також заявили про велику кількість таких обстрілів протягом цілого попереднього тижня, про нібито великі втрати українських сил за той самий час чи про «іноземних найманців арабської зовнішності», що, за «даними» їхньої «розвідки», нібито прибули до зони АТО для посилення Збройних сил України.

Луганські сепаратисти, зі свого боку, з посиланням на «дані» своєї «розвідки» заявили, ніби Збройні сили України перекинули до зони АТО «найманців із країн Східної Європи і Грузії», нагадавши, що раніше ця «розвідка» вже доповідала про перекидання українськими силами до зони АТО «найманців африканської зовнішності». Вони також іще зранку говорили про 14 обстрілів їхніх позицій українськими силовиками за всю попередню добу – поблизу сіл Логвинова, Калинівки, Калинова, Веселогорівки й міста Первомайська.

На лінії контакту сторін між вільною й окупованою частинами Донбасу вже багато разів проголошували режим припинення вогню, але він щоразу порушується, в тому числі й із застосуванням важких озброєнь, що мали бути відведені. Сторони звинувачують у порушеннях одна одну й заперечують звинувачення на свою адресу.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: