Таке враження, що саме Росія хоче вийти з мінських переговорів – АйвазовськаМінський процес незручний для Росії, і її поведінка свідчить, що саме Росія бажає вийти з переговорів, сказала в ефірі Радіо Свобода експерт у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ольга Айвазовська.

«В мене особисто є враження, що саме Росія хоче з них (переговорів – ред.) вийти. Тому що вони її втягують в досить тривалий, неприємний процес, до якого прив’язується питання санкцій. Хоча Росія не визнає, що вона є стороною конфлікту, не визнає, що там є її війська, але заяви лідерів держав, у тому числі нещодавня заява Меркель, вербалізація того, що саме санкції є реакцією на невиконання Росією мінських угод, для нас є хорошим якорем у цій ситуації. Поки що інших не винайдено», – сказала Айвазовська, коментуючи доцільність подальшої участі України у мінському процесі.

Відео: Радіо Свобода онлайн

Останній наразі раунд переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську відбувся 29 червня. Сторони не домовились про розведення сил вздовж всієї лінії зіткнення, вони досягли угоди про розведення тільки у двох місцях – у Золотому Луганської області та Петровському Донецької області. Проросійські сепаратисти заявляють про намір підписати угоду про розведення сил і засобів на наступному раунді переговорів 13 липня.

Українська сторона на переговорах у Мінську вимагає від представників окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) надати інформацію про місце утримання полонених громадян, а також надати доступ до державного кордону, повідомила речниця представника України на переговорах Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Українська сторона також заявляє, що обмін полоненими й далі заблоковано. Гуманітарна підгрупа 29 червня не збиралась. Представник України у гуманітарній підгрупі, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявляє про готовність влади України видати представникам ОРДО вісім затриманих раніше бойовиків угруповання «ДНР» заради звільнення заручників.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: