«Нафтогаз»: Україна не купує газ через неконтрольовані пункти і ні за що не винна «Газпрому»Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» спростовує заяви російської компанії «Газпром» про наявність заборгованості за газ, поставлений російською стороною на тимчасово непідконтрольну частину Донецької та Луганської областей. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті української компанії.

«Нафтогаз» не оплачував і не купував газ у «Газпрому» з листопада 2015 року. До цього «Нафтогаз» імпортував газ виключно через пункти входу в ГТС на підконтрольній Україні території. Всі придбані «Нафтогазом» обсяги газу враховані сторонами і оплачені «Нафтогазом», – наголосили у компанії.

У НАК додали, що «Нафтогаз» не приймає газ за контрактом з «Газпромом» на газовимірювальних станціях Прохорівка і Платово.

Українська компанія зазначила, що всі взаємні вимоги, що виникли в рамках господарських відносин між «Нафтогазом» та «Газпромом», «мають бути вирішені в арбітражному порядку».

Раніше цього тижня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що українська сторона винна понад 700 мільйонів доларів за газ, поставлений російським монополістом на схід України. У «Газпромі» зазначають, що всі поставки й розрахунок заборгованості здійснюються на основі укладених у 2009 році двосторонніх угод.

У лютому 2015 року «Газпром» почав самочинно постачати газ сепаратистам на окуповані частини Донбасу через непідконтрольні Україні газовимірювальні пункти й заявляє, що цей газ має оплачувати Київ і що таке постачання триватиме й далі. Українська сторона у відповідь уже не раз заявляла, що таке необліковане постачання, здійснене всупереч заявкам із Києва, порушує чинний контракт, і вона не має наміру оплачувати його й вимагає міжнародного розслідування цих незаконних дій російської компанії.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: