ДПСУ: за «законом Савченко» від відбування покарання звільнені понад 6 тисяч людейДержавна пенітенціарна служба України заявляє, що за так званим «законом Савченко» від подальшого відбування покарання звільнені понад 6 500 людей. Про це йдеться у відповіді ДПСУ на запит Радіо Свобода.

«Станом на 24 червня 2016 року положення Закону України від 26 листопада 2015 року № 838-VІІІ застосовано до 46 481 особи. При цьому від подальшого відбування покарання звільнені 6 543 особи, з них: 5 807 засуджених та 736 ув’язнених», – йдеться у відповіді. 

За даними відомства, звільнені 879 людей, засуджених за умисне вбивство, 564 людини – за умисне тяжке тілесне ушкодження, 15 людей – за злочини проти основ національної безпеки.

Крім того, у Пенітенціарній службі зазначають, що станом на 26 травня 2016 року в слідчих ізоляторах перебувала 81 людина, яка після звільнення на підставі цього закону скоїла повторний злочин.

У грудні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення у строк покарання», згідно з яким суди зобов’язані враховувати засудженим кожен день, проведений у СІЗО, як два дні відбування покарання. Одним з авторів цього закону була Надія Савченко. 

Водночас у Генпрокуратурі, МВС та Мін’юсті пропонують внести зміни до цього документа,

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: