ЄСПЛ прийняв скаргу АфанасьєваЄвропейський суд із прав людини прийняв скаргу кримчанина Геннадія Афанасьєва щодо умов його етапування в російську колонію для відбування ув’язнення, повідомив представник правозахисної комісії «Меморіал» в російські республіці Комі Ернест Мезак на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, відповідь з ЄСПЛ Афанасьєву прийшла швидко – на 62 день після надходження документів до Страсбурга.

«Повідомляю вам, що 16 червня 2016 року суд ухвалив рішення про те, що уряду Росії має бути направлене повідомлення про зазначену скаргу», – йдеться у відповіді суду, опублікованій правозахисником.

У скарзі вказується, що як мінімум на трьох етапах перевезення (17-18 вересня 2015 року протягом 20 годин в ході поїздки залізницею з міста Воронеж в місто Ярославль, 22-23 вересня 2015 року протягом 27 годин в ході поїздки залізницею з Ярославля в місто Ухта, 4-5 жовтня 2015 року протягом 25 годин в ході поїздки залізницею з Ухти до Сиктивкара) заявник утримувався в тюремних залізничних вагонах у нелюдських умовах. Він утримувався в камерах тюремних залізничних вагонів у тісноті і холоді.

Раніше Афанасьєв розповідав про тортури, які йому довелося пережити, перебуваючи вже в російському ув’язненні. За його словами, його били, одягали йому на голову протигаз і затискали шланг, пропускали через нього струм.

Геннадій Афанасьєв стверджує, що його під тортурами змусили обмовити інших кримчан – Олега Сенцова й Олександра Кольченка, яких у Росії засудили на 20 і 10 років колонії відповідно.

У грудні 2014 року Московський міськсуд засудив Афанасьєва до 7 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму за звинуваченням в «тероризмі».

Геннадій Афанасьєв і ще один українець Юрій Солошенко повернулися в Україну з російського ув’язнення 14 червня. Їх обміняли на Олену Гліщинську і Віталія Діденка, яких в Україні звинувачують в сепаратизмі. 

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: