У Сребрениці вшанували пам’ять жертв різанини 1995 рокуТисячі людей вшанували пам’ять жертв різанини в Сребрениці 1995 року і взяли участь у церемонії остаточного поховання останків 127 нововиявлених жертв трагедії.

Вантажівка, що перевозила труни, зупинилася поруч із керівництвом Боснії в столиці країни Сараєві. Люди клали квіти й читали молитви за загиблих співвітчизників. Їхні тіла виявлені в масових похованнях і були ідентифіковані останніми. Вони будуть поховані 11 липня.

Події 9 липня були частиною заходів, присвячених 21-й річниці різанини, в якій силами боснійських сербів були вбиті понад вісім тисяч мусульманських чоловіків і хлопчиків.

Насильство, яке відбулося за п’ять місяців до завершення міжетнічної війни в Боснії, було найстрашнішим звірством у Європі з часів Другої світової війни. Суд ООН назвав ці вбивства геноцидом.

Колишній політичний лідер боснійських сербів Радован Караджич був засуджений у березні 2016 року за його роль у воєнних злочинах, воєначальник боснійських сербів Ратко Младич все ще перебуває під судом у Гаазі.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: