Верховний суд Киргизстану скасував довічне ув’язнення правозахиснику АскаровуВерховний суд Киргизстану 12 липня скасував довічне ув’язнення для правозахисника Азімжана Аскарова і відправив його справу для перегляду в суд нижчої інстанції. Суд зокрема постановив відправити матеріали справи до Чуйського обласного суду, неподалік столиці Бішкека. 

Сам Аскаров, який заявляє, про політично мотивоване переслідування, на суді у вівторок не був. Його адвокат Нурбек Токтакунов повідомив, що вирок його підзахисному базувався на свідченнях, отриманих під примусом і з етнічним міркувань.

Через сигнали міжнародної спільноти до Бішкека з вимогою звільнити Аскарова Верховний суд країни минулого місяця заявив, що його рішення від грудня 2011 року переглядається через «нові обставини, що з’явилися в цій справі».

Азімжан Аскаров є громадянином Киргизстану узбецького походження. Він відбуває довічне ув’язнення за звинуваченням в організації сутичок на півдні Киргизстану в 2010 році між киргизькими узбеками і киргизами, в результаті чого загинуло понад 450 людей, більшість із яких – узбеки за національністю. Аскарова також засудили за участь у вбивстві поліцейського під час сутичок.

ООН закликала Киргизстан звільнити Аскарова, який заявляє, що справа проти нього політично мотивована. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International назвала його в’язнем сумління.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: