Папа Франциск зустрінеться восени з лідерами християн, мусульман і євреїв у Грузії та АзербайджаніПапа Римський Франциск під час запланованого з 30 вересня до 2 жовтня візиту до Грузії і Азербайджану зустрінеться з лідерами християн, мусульман та євреїв у цих країнах. Як повідомили у Ватикані, поїздка Кавказом спочатку була запланована як продовження недавнього візиту понтифіка до Вірменії, але її вирішили розділити.

Очікується, що після розмови з президентом Грузії Ґіорґі Марґвелашвілі папа Франциск зустрінеться з духовним лідером Грузинської православної церкви, патріархом Іллею II, а також з ассірійською і халдейською католицькими громадами.

Папа проведе богослужіння на стадіоні імені Міхаїла Месхі у Тбілісі та відвідає 1 жовтня Свято-Троїцький собор.

У переважно мусульманському Азербайджані папа проведе месу для невеликої католицької громади і зустрінеться з головним імамом Аллахшукюром Пашазаде. Також матиме бесіду з православним єпископом Баку і головою єврейської громади країни.

Наразі близько 15 тисяч євреїв в Азербайджані, більшість з яких – гірські євреї, є однією із трьох основних єврейських громад, які також включають єврейський субетнос ашкеназі і грузинських євреїв.

«Ми будемо раді вітати папу в Баку», – сказав Моше Беккер, представник Бакинської релігійної громади грузинських євреїв. «Ми – євреї, задоволені тим, як тут живемо. Ми захищені. У Азербайджані, антисемітизму не існує», – додав він в інтерв’ю агенції Associated Press.

Під час своїх зустрічей з президентом і офіційними особами Азербайджану, папа, як очікується, поговорить про загострення конфлікту навколо Нагірного Карабаху. Після недавніх відвідин Вірменії понтифік заявив, що він хотів би закликати Азербайджан під час свого візиту знайти мирне вирішення конфлікту.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: