НАТО і Росія не дійшли згоди щодо УкраїниПівнічноатлантичний союз і Росія не зблизили позиції щодо України, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ за результатами засідання Ради НАТО – Росія.

Він додав, що питання України було першим у порядку денному під час зустрічі через те, що «дії Росії в Україні підривають євроатлантичну безпеку».

«Але це була можливість висловити наші позиції і обмінятися думками щодо кризи в Україні», – заявив він.

Серед іншого, сказав Столтенберґ, у НАТО «дбайливо вивчать» російську пропозицію про безпеку польотів військових літаків над Балтійським морем.

Натомість постійний представник Росії при НАТО Олександр Грушко після зустрічі повторив офіційну позицію Москви, ніби «ніякої військової активності Росії в Україні немає».

І Україна, і Захід звинувачують Росію у прямій воєнній агресії на частині Донбасу, крім підтримки місцевих збройних проросійських сепаратистів, і надають численні і щораз нові докази цьому. Росія ж продовжує заперечувати будь-яку свою причетність як держави до подій у регіоні, визнаючи лише наявність там російських «добровольців».

Крім того, у світі наголошують на незаконності окупації Росією українського Криму.

Через агресивні дії Росії у Криму й на Донбасі на неї наклали цілу низку західних санкцій.

Також через них союз НАТО вирішив посилити свою підтримку країн-членів, що межують із Росією, – трьох держав Балтії і Польщі, – розмістивши там додаткові війська. Москва пригрозила дати на цей крок «адекватну відповідь».

Союз НАТО після початку агресії Росії проти України перервав усю практичну співпрацю з Москвою, але залишив відкритою можливість для політичного діалогу через Раду НАТО – Росія.

Ця Рада зустрілася у квітні цього року після майже дворічної перерви, але та зустріч завершилася з глибокими розбіжностями між сторонами, головно саме в питанні дій Росії проти України.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: