Україна в Мінську наголосила на необхідності контролю за кордоном – ОліферРечниця представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що на засіданні групи в Мінську українська сторона наголосила: основною складовою питань безпеки, які визначальні для виконання мінських домовленостей, є контроль за українсько-російським кордоном.

«За нинішньої ситуації неможливо говорити про вибори на непідконтрольній Україні частині Донбасу. Саме тому Україна категорично наполягає на створенні підгрупи з відновлення контролю Києва над українсько-російським державним кордоном», – передала Оліфер у фейсбуці позицію Києва.

Крім того, повідомила вона, українська сторона вкотре порушила питання про звільнення заручників. «Україна готова до компромісів у цьому питанні. Але процес залишається заблокованим», – додала вона.

Також під час зустрічі робоча підгрупа з економічних питань розглядала пропозиції про розмінування і відновлення залізничного перегону Микитівка – Майорськ і відновлення нічного залізничного руху на перегоні Ясинувата – Скотовата. Оліфер звернула увагу, що ці перегони важливі, бо таким шляхом забезпечується постачання вугілля для українських теплоелектростанцій.

Україна, крім того, знову порушила на зустрічі в Мінску питання про захоплення української державної власності на непідконтрольній Україні частині Донбасу, повідомила, серед іншого, Дарка Оліфер.

Росія і підтримувані нею збройні сепаратисти на окупованій частині українського Донбасу вимагають від Києва якнайшвидше ухвалити узгоджений із ними закон про місцеві вибори на цих територіях. Такі вибори передбачені мінськими домовленостями про врегулювання в регіоні. Київ наполягає, що ці вибори неможливі за нинішньої ситуації з безпекою, і вимагає, щоб спершу Росія й сепаратисти виконали свою частину домовленостей, що стосується виведення з України російських військ, найманців і озброєння, а також контролю за нині непідконтрольною ділянкою кордону з Росією, через яку Москва перекидає на окуповану частину Донбасу все нові війська й озброєння. Мінські домовленості, з одного боку, визначають, що повернення Києву контролю за цим кордоном може початися тільки наступного дня після місцевих виборів на окупованих територіях, та з іншого, передбачають встановлення моніторингу за цим кордоном і прикордонними територіями з боку ОБСЄ. Україна вважає, що має йтися про нову, озброєну місію ОБСЄ для контролю за кордоном.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: