У Дніпрі вперше провели Фестиваль рівностіУ Дніпрі 16 липня попри проблеми з приміщенням відбувся Фестиваль рівності. Його провели в центрі конференцій Parle, а не в центральній бібліотеці, як планували раніше.

На захід були запрошені представники різних соціальних груп, проблеми яких організатори вважають прихованими від суспільства: жінки – учасниці АТО, переселенці, люди з інвалідністю, національні меншини, люди ЛГБТ-спільноти тощо.

Під час фестивалю відбулося кілька заходів, зокрема, 20 стендів пересувної експозиції розповіли про походження і ознаки прав людини, заборону дискримінації, правову державу. Виставку презентувала Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Українська Гельсінська спілка з прав людини» за підтримки Королівства Норвегія.

Окрім того, була відкрита виставка робіт фотографа Андрія Саримсакова «Розірви ланцюг» про внутрішню силу людини. Героїнею світлин стала фотомодель з обмеженими можливостями Олександра Кутас.

Також організатори презентували виставку «ЛГБТ-протести», яка включала фоторепортажі з публічних акцій ЛГБТ-спільноти за останні роки в Україні. А в рамках проекту «Голоси: жінки і інвалідність» були представлені історії 12 жінок про подвійну дискримінацію – за статевою ознакою та інвалідністю.

Організатори зазначають, що заходи пройшли без ексцесів.

Раніше в Дніпрі організатори Фестивалю рівності заявили, що центральна міська бібліотека, з якою була домовленість про приміщення, відмовила їм у залі, бо одна з секцій фестивалю мала бути присвячена ЛГБТ. http://www.radiosvoboda.org/a/news/27846579.html В адміністрації центральної міської бібліотеки Радіо Свобода цю інформацію підтвердили, зазначивши, що через гучні публікації в інтернет-ЗМІ побоювалися провокацій і не могли гарантувати безпеку персоналу та читачів.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: