Україна сподівається на рішення про безвізовий режим з ЄС восени – ГройсманПрем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що восени Київ очікує на рішення щодо надання безвізового режиму з Євросоюзом.

«Ми очікуємо рішення всіх європейських інституцій. Думаємо, що це рішення може бути ухвалене восени цього року», – сказав Гройсман 19 липня під час спільної прес-конференції з президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером та комісаром ЄС із питань європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнесом Ганом у Брюсселі.

«Хочу наголосити, що Україна виконала всі взяті на себе зобов’язання щодо впровадження безвізового режиму», – додав Гройсман.

Йоганнес Ган, своєю чергою, висловив сподівання, що Україна має отримати рішення про безвізовий режим з ЄС у жовтні цього року.

«Щодо лібералізації візового режиму, то сподіваюся, що після кількох подальших консультацій у жовтні ми зможемо це схвалити. Ще надто рано для привітань, але, думаю, що всі згодні, що Україна виконала свою роботу, виконала всі критерії – понад 140, що є знаковим», – сказав Ган.

Перебуваючи минулого тижня в Україні, Йоганнес Ган заявляв, що рішення щодо безвізового режиму між Україною і Європейським союзом буде ухвалене восени, найпізніше у жовтні.

Європейська комісія ще у квітні запропонувала Європарламентові і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. Нині це питання перебуває на розгляді кількох комітетів Європарламенту, за нього має проголосувати і повний склад Європарламенту.

Як вважають, у разі схвалення лібералізації візового режиму для України в Європарламенті і Раді ЄС у жовтні цей режим може бути запроваджений уже до кінця року.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін нещодавно заявляв, що сподівається на запровадження безвізового режиму з Європейським союзом до кінця цього року.

Йдеться про можливість короткотермінових, на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів, відвідин країн «шенгенської зони» без права працевлаштування.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: