У Києві створюють кримський телеканалУ Національній телерадіокомпанії України (НТКУ) створюють кримський телеканал на базі ДТРК «Крим» і Севастопольської ДТРК, який мовитиме на територію окупованого півострова.

Про це з посиланням на НТКУ повідомляє сайт проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії».

Нині в процесі реорганізації обласних державних телерадіокомпаній створена кримська філія НТКУ, на базі якої буде організована робота кримського телеканалу.

«Йдеться про формальну кримську філію, жодного майна там немає. Це бюрократичні речі, які ми мали зробити. Зараз же обговорюємо, як нам організувати роботу наших редакцій, щоб кримський телеканал розпочав мовлення. Нацрада з питань телебачення і радіомовлення готова піти нам назустріч у цьому питанні», – сказав генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія.

Гендиректором кримської філії НТКУ призначений Михайло Смуток, який раніше обіймав посаду генерального продюсера телеканалу «UA: Перший». За його словами, нині вирішується питання фінансування кримського телеканалу і стратегія його роботи.

В НТКУ планують, що телеканал мовитиме в Криму через супутник і стане альтернативою місцевій російській пропаганді.

У березні 2014 року ДТРК «Крим» у Сімферополі була захоплена проросійськими силами. Потім на її базі була створена автономна некомерційна організація «Телерадіокомпанія Крим», яка працює під брендом «Перший кримський». Її засновником є Міністерство внутрішньої політики, інформації та зв’язку підконтрольного Росії уряду Криму.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: