Суд у Криму відмовив Умерову в припиненні справи за «сепаратизм» – адвокатПідконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя в середу, 20 липня, відмовив у задоволенні скарги заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова на постанову про порушення проти нього кримінальної справи. Про це проекту Радіо Свобода Крим.Реалії повідомив його адвокат Еміль Курбедінов.

Він зазначив, що сторона захисту вказувала на низку порушень прав підзахисного.

«Слідство об’єктивно не вказало всю інформацію про Ільмі Умерова, а саме те, що він є громадянином України. Ми вважаємо це істотним порушенням. Слідство відмовилось це вказувати, а порахувало, що саме може вибирати між двома громадянствами… Також є низкв помилок у цій постанові. І ми вказали, що при винесенні цієї постанови Ільмі Умерову не були роз’яснені його права: право на оскарження і так далі», – пояснив Еміль Курбедінов.

Він також зазначив, що захист готує апеляцію на це рішення суду.

«Постанову про відмову ми вивчаємо. Сьогодні ми її отримали. І маємо намір, звісно, оскаржити в подальшому в апеляційному порядку у Верховному суді республіки», – додав адвокат.

20 липня підконтрольному Росії районному суді Сімферополя розпочалось засідання за скаргою заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова про порушення проти нього кримінальної справи за «сепаратизм».

19 травня після допиту в кримському управлінні російського ФСБ Ільмі Умерову висунули звинувачення. 12 травня в його будинку провели обшук, слідчий кримського управління ФСБ Росії вручив йому підписку про невиїзд. Потім слідчі взяли з Ільмі Умерова підписку про нерозголошення матеріалів справи.

Російський адвокат Марк Фейгін попросив у правозахисного центру «Меморіал» надати Ільмі Умерову статус політично переслідуваного.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: