Туреччина хоче тимчасово зупинити дію Конвенції про права людиниТуреччина планує тимчасово призупинити дію Європейської конвенції з прав людини, заявив турецький віце-прем’єр Нуман Куртулмуш, якого цитують турецькі ЗМІ.

Він додав, що до такого ж кроку вдалася Франція після терактів.

Куртулмуш також зазначив, що режим надзвичайного стану, запроваджений напередодні президентом Реджепом Тайїп Ердоганом, може бути скасований протягом місяця-півтора.

20 липня Ердоган заявляв, що режим надзвичайного стану вводиться на три місяці. Запроваджені заходи дозволять президентові Туреччини ухвалювати нові закони в обхід парламенту. Правозахисники побоюються, що це призведе до репресій щодо прихильників невдалої спроби перевороту. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр 21 липня закликав Туреччину якнайскоріше скасувати режим надзвичайного стану.

Водночас Ердоган заявив, що такий захід є необхідним і не порушує принцип верховенства права і базові свободи громадян.

За повідомленням ЗМІ, після оголошення надзвичайного стану Ердоган вдався до незвичного кроку і закликав до вранішньої молитви через гучномовці в мечеті, розташованій у президентському палаці.

Крім того, в медіа з’явилися повідомлення про арешт ще 32 суддів і двох військових через кілька годин після запровадження надзвичайного стану.

У ніч на 16 липня в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Влада придушила заколот, загинули понад 260 людей, 1,5 тисячі – поранені. У зв’язку з цим були заарештовані, звільнені чи відсторонені близько 60 тисяч поліцейських, суддів, держслужбовців і викладачів.

 

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: