Ватажок «ЛНР» Плотницький назвав Савченко «миротворцем-одинаком»Ватажок підтримуваного Росією угруповання «ЛНР», яке контролює південну частину Луганської області, схвально відгукнувся про «заклики до миру, прощення та діалогу», які озвучує депутат Верховної Ради України Надія Савченко. Водночас у заяві, поширеній сайтом луганських сепаратистів 23 липня, Ігор Плотницький назвав Савченко «миротворцем-одинаком, яка не має своєї команди й офіційних повноважень».

«Чи зможе Надія Савченко створити у Верховній Раді депутатську групу «За мир і діалог на Донбасі»? Якщо так – тоді наша зустріч і узгодження дій можуть виявитися доречними і результативними», – заявляє Плотницький.

«Створення такої депутатської групи стане моментом істини і для всього київського режиму. Воно покаже, наскільки Україна готова виконати свої зобов’язання, підписані в Мінську», – додав ватажок угруповання «ЛНР».

Раніше цього тижня Савченко, українська військова, яка провела у російському ув’язненні близько 2 років, закликала до примирення і завершення конфлікту на Донбасі.

«Треба навчитися просити вибачення і прощати. Інакше миру не буде», – сказала Савченко в інтерв’ю «5 каналу».

За два місяці після повернення з російського полону Савченко зробила кілька заяв, які значна частина українського суспільства сприйняла з обуренням.

Народний депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко розкритикував свою колегу з «Батьківщини» Надію Савченко за висловлювання, що Україна «має вибачитися за Донбас».

«Вам Надю, може і треба просити вибачення у Гіві з Моторолою, або в інших росіян, які прийшли на нашу землю вбивати і ґвалтувати, а ми просити вибачення в окупантів і терористів не будемо!» – написав Геращенко 22 липня у Facebook. Він також вказав, маючи на увазі Савченко, що «у свідомість українців Путін впустив «троянського коня».

7 червня Надія Савченко заявила про готовність особисто вести прямі переговори про звільнення українських полонених з представниками угруповань «ДНР» і «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

Савченко, яку у Росії ув’язнили на 22 роки, повернулася до Києва в травні. Російський президент Володимир Путін підписав указ про помилування українки «на прохання родичів» загиблих журналістів, у причетності до загибелі яких звинувачували Савченко.

Під час бойових дій на Донбасі, які там тривають від квітня 2014 року, загинули понад 9 тисяч 400 людей.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: