ГПУ підтвердила виклик на допити Ляшка і депутатів його фракціїГенеральна прокуратура України повідомила, що виклик на допит керівника Радикальної партії і її фракції у Верховній Раді Олега Ляшка і ще групи народних депутатів пов’язаний із розслідуванням заяви самого Ляшка про пропонування неправомірної вигоди у розмірі 50 мільйонів доларів США.

Як нагадали в ГПУ, заяву про таку пропозицію за те, щоб фракція не підтримала подання Генпрокуратури до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Сергія Клюєва, Ляшко оприлюднив 13 травня 2015 року.

У Генпрокуратурі наголосили, що до цього часу на адресу Ляшка було направлено 20 повісток про виклик для допиту як свідка у кримінальному провадженні, але він ці повістки проігнорував і про причини неявки до органу досудового розслідування не повідомив.

Також, додали в ГПУ, в тій заяві Ляшко зазначав, що неправомірну вигоду пропонували і йому, і депутатові його фракції. Тому орган досудового розслідування з метою допиту як свідків викликав усіх народних депутатів України, членів фракції Радикальної партії Олега Ляшка, мовиться в повідомленні.

Речниця генерального прокурора Юрія Луценка Лариса Сарган нагадала у фейсбуці слова Олега Ляшка, сказані у травні 2015 року в кулуарах парламенту: «Сьогодні запропонували 50 мільйонів доларів на фракцію за те, щоб ми не голосували за зняття недоторканності з Клюєва. Запропонував Клюєв, особисто одному з наших депутатів».

Повідомляючи про повістки на допити, вона додала: «Мені, правда, шкода, що народним депутатам доведеться полишити свій закордонний відпочинок із виборцями, наприклад, Сардинії. Але з’ясування істини у цій справі того варте. Бо Генеральна прокуратура працює без вихідних і літнього відпочинку. Тож, ласкаво просимо, слідчі чекають».

Раніше у п’ятницю про ці повістки повідомив у фейсбуці сам Олег Ляшко, прокоментувавши це словами: «Влада, здається, зовсім з глузду з’їхала… Влада оголосила терор проти нашої опозиційної політичної сили за нашу політичну позицію. Попереджаю співробітників органів прокуратури про відповідальність за виконання політичних замовлень, яка обов’язково настане разом із скорою зміною влади і генпрокурора».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: