Суд в Криму 3 серпня розгляне апеляцію на арешт Чийгоза – адвокатУ Криму на 3 серпня заплановане засідання підконтрольного Росії суду за апеляційною скаргою на продовження терміну утримання під вартою фігуранту «справи 26 лютого» Ахтему Чийгозу. Про це повідомляє його адвокат Микола Полозов.

«Повідомили, що завтра о 10:00 відбудеться суд за апеляційною скаргою на продовження арешту Ахтема Чийгоза», – повідомив Полозов в twitter.

У вівторок, 2 серпня, в Сімферополі підконтрольний Росії Верховний суд Криму почав розглядати по суті справу «26 лютого» щодо Ахтема Чийгоза. За інформацією Полозова, судове слухання у режимі відеоконференції проходило з паузами, оскільки відеозв’язок з СІЗО обривався кожні 5 хвилин. В результаті оголосили двогодинну перерву.

20 липня суд на закритому засіданні вирішив окремо розглядати провадження щодо Чийгоза і окремо щодо інших фігурантів «справи 26 лютого».

Правозахисний центр «Меморіал» в Росії визнав політв’язнями фігурантів «справи 26 лютого», які утримуються під вартою – Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі.

Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, що брали участь у мітингу прихильників територіальної цілісності України, яким протистояли активісти партії «Русское единство». На той момент цією структурою керував нинішній очільник окупованого Криму Сергій Аксьонов.

Події відбувалися 26 лютого 2014 року. За даними російського слідства, через тисняву двоє мітингувальників загинули, 79 осіб зазнали тілесних ушкоджень.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: