Ердоган і Путін зустрінуться в Санкт-ПетербурзіПрезидент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і його російський колега Володимир Путін 9 серпня в Санкт-Петербурзі проведуть переговори, покликані покласти край напруженості у відносинах двох країн.

Напередодні зустрічі Ердоган сказав, що прагне перезапустити співпрацю Анкари й Москви в кількох секторах.

«Нова сторінка буде відкрита в російсько-турецьких зв’язках. Ця нова сторінка включатиме військове, економічне і культурне співробітництво», – заявив Ердоган російській інформагенції ТАСС.

Кримськотатарський громадський активіст і журналіст Айдер Муждабаєв заявив Радіо Свобода, що Ердоган у спілкуванні з Путіним може побіжно згадати про долю кримських татар в окупованому Росією Криму.

«Він може про це сказати, але це все одно будуть ритуальні слова. Хто детально слідкує, той знає, що радикальним кроком Ердогана була передача в Баку звіту про порушення прав кримських татар Путіну просто в руки. Це було приблизно рік тому, ще до збитого літака. А все інше, що говорила турецька сторона, всі її заяви щодо захисту кримських татар, якщо ви уважно подивитеся, – у них не згадувалася влада Росії», – наголосив Муждабаєв.

Двосторонні зв’язки Анкари й Москви різко погіршилися наприкінці листопада 2015 року, коли Туреччина збила російський винищувач поблизу сирійсько-турецького кордону.

Росія запровадила торговельні санкції щодо Туреччини, а кількість російських туристів, які відвідують країну, впала на 87% у першій половині 2016 року.

Зустріч відбувається на тлі зростання суперечностей у відносинах Анкари з Заходом – після невдалої спроби військового перевороту в Туреччині, внаслідок якої загинули 230 людей. Туреччина звинувачує Захід у тому, що він виявляє більшу стурбованість з приводу дій влади після придушення перевороту, ніж щодо самого путчу.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: