У Росії оприлюднили відео допиту чергового кримського «диверсанта»Російські ЗМІ оприлюднили чергове відео російської ФСБ з допитом людини, яку представляють як громадянина України, який готував «теракт» в анексованому Криму. Зокрема сайт РБК публікує відео, на якому чоловік представляється як житель Запоріжжя Редван Сулейманов. ФСБ представляє його як «завербованого агента ГУР МО України».

Чоловік на відео стверджує, що у жовтні був нібито завербований і мав збирати на території Криму «військову інформацію» за винагороду у розмірі до 4 тисяч гривень на місяць.

Сулейманов стверджує, що мав позивний «Юзеф» і зустрічався в Одесі з якимось «Павлом Миколайовичем», який дав йому завдання «знайти в аеропорту або на центральному автовокзалі Сімферополя місце для закладання саморобного вибухового пристрою». Він також стверджує, що нібито знайшов чотири місця для закладення вибухівки, і планував 30 липня сфотографувати реакцію силовиків на повідомлення про замінований аеропорту, але був затриманий відразу після відправлення фото.

Оприлюднене й відео допиту ще одного затриманого, кримчанина Андрія Захтея, ім’я якого напередодні прозвучало у заяві російського МЗС. Захтей стверджує, що був водієм, і 6 серпня йому наказали приїхати у село Рисове недалеко від Армянська і забрати «групу людей з якимось вантажем». Пізніше йому по телефону сказали їхати у село Суворове і «забрати чотирьох чоловік з вантажем». Там Захтей нібито побачив стрілянину, і був затриманий співробітниками ФСБ.

11 серпня у Росії оприлюднили відео допиту жителя Запоріжжя Євгена Панова, якого ФСБ звинувачує в організації терактів у Криму. На відео Євген Панов із саднами на обличчі розповідає про те, що він «проходив службу у зоні АТО з серпня 2014 по серпень 2015 року», після чого нібито був запрошений до Києва, де йому «пояснили, що створюється група для проведення диверсійних акцій на території Криму».

Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 11 серпня Євгена Панова на два місяці.

10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів у анексованому Криму, у підготовці яких звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили про затримання громадян України і Росії, які сприяли підготовці терактів. У російському відомстві зазначилии, що, окрім Панова, затриманий Андрій Захтей, усі вони дають свідчення. У Головному управлінні розвідки Міноборони України ствердили, що затримані й обвинувачені Москвою у підготовці терактів у Криму українці не є співробітниками розвідки.

Водночас і в НАТО, і в ЄС заявили, що Москва не надала переконливих доказів, які підтверджували б її звинувачення на адресу України. Київ спростовує заяви Росії і називає їх провокацією.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: