У Німеччині відбулися заходи з нагоди 55-річчя зведення Берлінського муруУ столиці Німеччини згадали 55-ту річницю початку будівництва Берлінського муру, який розділяв містомайже три десятиліття. Мер Берліна Майкл Мюллер 13 серпня поклав вінок у головному меморіалі Берлінського муру і відвідав молебень у каплиці, яка була встановлена на колишній прикордонній смузі.

Після Другої світової війни країна була розділена на капіталістичну Федеративну Республіку Німеччина та соціалістичну Німецьку Демократичну Республіку. У розпал «холодної війни» в НДР стали будувати стіну, щоб не допустити втечі своїх громадян до Західного Берліну –анклаву ФРН на території Східної Німеччини. Будівництво стартувало 13 серпня 1961 року, й незабаром 155-кілометровий Берлінський мур став розділяти єдине місто.

Мур стояв до листопада 1989 року, щонайменше 138 людей загинули при спробі перетнути його впродовж 28 років. Невдовзі після падіння багаторічного бар’єру Німеччина знову стала єдиною.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: