НАЗК: декларація Рябошапки була внесена за сприяння УССУ Національному агентстві з питань запобігання корупції заявляють, що декларація від імені Руслана Рябошапки була внесена у базу електронних декларацій за сприяння державного підприємства «Українські спеціальні системи» (УСС). Такі висновки комісії, створеної НАЗК із залученням експертів, оприлюднила керівник агентства Наталія Корчак.

«Подача декларації Рябошапки Р.Г. 19.08.2016 до системи була здійснена за допомогою дійсного електронного цифрового підпису, що не належить члену Національного агентства з питань запобігання корупції Рябошапці Руслану Георгійовичу. При цьому файл підпису цієї декларації містить гіпер-посилання на акредитований центр сертифікації ключів Державного підприємства «Українські спеціальні системи», – повідомила Корчак ввечері 22 серпня у Facebook.

Державне підприємство «Українські спеціальні системи» (УСС), підпорядковане Держспецзв’язку, виступило 20 серпня із заявою, в якій заперечує видачу електронного цифрового підпису члена Національного агентства запобігання корупції Руслана Рябошапки. Саме за допомогою цього підпису до електронного держреєстру була внесена несправжня декларація Рябошапки.

19 серпня депутати Верховної Ради Антон Геращенко та Іван Винник повідомили, що в базі електронних декларацій з’явився документ нібито від імені Руслана Рябошапки. У ньому зазначено, щоРябошапка нібито отримав 25 мільйонів гривень як гонорар від ТОВ «Неякісний розробник».

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні заявила 20 серпня, що розміщення документів у тестовому режимі не є зламом програмного комплексу «Єдиний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання державних і муніципальних функцій».

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», впродовж 60 днів після запуску системи електронного декларування декларації мають подати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців, серед яких президент, прем’єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року.

Після низки суперечностей навколо сертифікації системи для подання таких електронних декларацій, яка мала запрацювати з 15 серпня, але була запущена без належної сертифікації, тепер вирішено, що вона має запрацювати повноцінно не пізніш як із початку вересня.

Як повідомила днями голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак, на нараді з питань запуску системи електронного декларування під головуванням президента України Петра Порошенка, було вирішено: Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні мають до кінця серпня доопрацювати перші три модулі програмного забезпечення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Держспецзв’язку належить усунути недоліки, допущені компанією-розробником програмного забезпечення, і видати так само до 31 серпня атестат відповідності комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій. «Жодні технічні проблеми не можуть зривати стратегічно важливого для держави плану і ставати на заваді твердій політичній волі боротися з корупцією», – заявив на тій нараді Порошенко.

Повноцінне запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: