НАБУ: підстав для перегляду підслідності немає, а запропоновані зміни можуть призвести до хаосуУ Національну антикорупційному бюро заявляють, що підстав для перегляду підслідності злочинів немає, а запропоновані ймовірні зміни можуть призвести до хаосу.

Як зазначає прес-служба бюро, ідея ревізувати Кримінальний процесуальний кодекс України в частинні надання Генеральному прокурору «права визначати підслідність злочинів знизить ефективність боротьби з корупцією та може зашкодити міжнародному іміджу України».

У НАБУ наголошують, що чинне законодавство чітко обумовлює, які правопорушення має розслідувати Національне антикорупційне бюро. 

«Запропоновані ймовірні зміни до КПК України, висвітлені в засобах масової інформації з посиланням на Генерального прокурора, замість злагодженої роботи правоохоронних органів із викриття фактів корупції, можуть призвести до хаосу», –йдеться у повідомлені, опублікованому 30 вересня. 

Напередодні генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що віддавати «виняткове право на боротьбу з високопоставленою злочинністю» «одному невеликому правоохоронному органу» Національному антикорупційному бюро – неефективно. Луценко заявив про намір ініціювати певні зміни в законодавство щодо злочинів, які підслідні НАБУ. 

Перед цим Вищий спеціалізований суд України визнав, що через порушення підслідності докази, зібрані слідством, можуть бути визнані в суді недопустимими. 

У НАБУ та спеціалізованій антикорупційній прокуратурі неодноразово заявляли, що будь-яке втручання в чужу підслідність створює ризик визнання доказів недопустимими і в подальшому створює умови для уникнення підозрюваним відповідальності.

Підслідними НАБУ є вищі посадові особи, завданням бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці. 

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: